موزاییک حیاطی و قیمت آن (جدیدترین موزاییک حیاط)

موزاییک حیاطی و قیمت آن (جدیدترین موزاییک حیاط)
تاریخ انتشار  : ۱۷ آذر ۱۳۹۸

موزاییک حیاطی و قیمت آن (جدیدترین موزاییک حیاط)

موزاییک نوعی از مصالح ساختمانی می باشد که جهت کف پوش استفاده می شود.موزاییک ترکیبی از بتن ، سیمان ، ماسه ، خرده سنگ های رنگی ، پودر سنگ و آب تولید می گردد.ترکیب سنگ های رنگی و همچنین طرح ها مختلف تنوع بی نظیری جهت موزاییک بوجود آورده است.موزاییک ها بر اساس نوع تولید و مواد تشکیل دهنده دارای استقامت متفاوتی می شوند و در نتیجه جهت کاربردهای ویژه ای استفاده می شود.موزاییک های حیاطی در واقع نوعی موزاییک می باشد که جهت استفاده برای حیاط استفاده می گردد.

موزاییک های حیاطی باید دارای مقاومت فشاری بالا باشد تا در اثر فشارزیاد و وزن وسایل نقلیه  مختلف نشکند و ترک بر ندارد.منظور از موزاییک حیاطی ، موزاییک است که جهت استفاده در فضاهای بیرون و پیاده رو ها مناسب می باشد.علاوه بر مقاومت فشاری بالا ،باید در مقابل سایش و تغییرات آب و هوایی و فصلی مقاوم باشند. بیشتر موزاییک های حیاطی و موزاییک هایی که جهت پیاده رو استفاده می شوند، دارای شیار می باشند .

 

موزاییک های حیاطی دارای تنوع ابعاد نیز می باشد.ابعاد 20*20 ، 30*30 و 40*40 از انواع رایج ابعاد موزاییک حیاطی می باشد.موزاییک های حیاطی همچنان در ضخامت های مختلف تولید می گردد.ضخامت های موزاییک بین 2 سنتی متر تا 5  سانتی متر متغیر می باشد.

 

موزاییک حیاطی

 

موزاییک ها اصولا به دو روش زیر تولید می گردد:

 1. روش پرسی

در روش پرسی ، موزاییک به وسیله فشار و پرس دستگاه تولید می گردد.در این روش که بسیار روش قدیمی می باشد ، فشاری که در این روش بر روی موزاییک اعمال می گردد بر اساس سنگ ریزه ها و ضخامت موزاییک تولیدی متفاوت می باشد.موزاییکی که در این روش پرس تولید می شود نیاز به ساب خوردن دارند.روش کار در این نوع تولید موزاییک به صورتی است که دارای یک عدد شاسی و یک عدد موتور فشار که بوسیله موتورهای فشار روغن که توسط پیستوله های مکانیکی و برقی به فشار قوی متصل و به شاسی متحرک وصل شوند و کار پرس کردن قالب را انجام دهند.

 1. روش ویبره ای

در روش ویبره ای اصلا فشاری و سابیدن وجود ندارد.و از طریق ویبره و لرزش مواد موزاییک را یکنواخت کرده و نیاز به سابیدن را از بین میبرد.نوار لغزان در روش ویبره ای نقش لرزاننده را ایفا می نمایند.سپس که موزاییک ها دارای سطح صاف گردید حدود 5-6 ساعت بر روی قالب نگهداری می شود تا خشک شود و بعد از خشک شدن از قالب جدا می گردد.

 

تولید موزاییک حیاطی

 

انواع موزاییک حیاطی محبوب

 1. موزاییک ویبره ای
 2. موزاییک واش بتن
 3. موزاییک شیاردار
 4. موزاییک سیمانی
 5. موزاییک لاشه ای
 6. موزاییک سنگ دار
 7. موزاییک گرانیتی

محبوب ترین نوع موزاییک جهت حیاط موزاییک شیاردار می باشد ، زیرا به دلیل شیارهای موجود در آن راه رفتن بر روی آنها راحت تر خواهد بود و از لغزندگی موزاییک کاسته خواهد شد.

 

موزاییک حیاطی

 

جدیدترین موزاییک حیاط

در لیست زیر نام جدیدترین طرح های موزاییک گرانیتی و شیاردار ذکر گردیده است :

 1. موزاییک حیاطی شیاردار طرح جوشقان
 2. موزاییک حیاطی شیاردار طرح ماری
 3. موزاییک حیاطی شیاردار طرح اشکی
 4. موزاییک حیاطی  شیاردار طرح الماسی
 5. موزاییک حیاطی شیاردار طرح چرخ دنده
 6. موزاییک حیاطی شیاردار طرح کویر
 7. موزاییک حیاطی شیاردار طرح موج
 8. موزاییک حیاطی شیاردار طرح خورشید
 9. موزاییک حیاطی شیاردار طرح مارگون
 10. موزاییک حیاطی شیاردار طرح آپادانا

 

قیمت موزاییک حیاط

قیمت موزاییک حیاط و حیاطی به موارد بسیار زیادی بستگی دارد.نوع وطرح ، ضخامت و روش تولید ، کیفیت سیمان  و موارد بکار رفته همه جز موارد تاثیر گذار بر روی موزاییک می باشد.سنگ ها و رنگبندی تاثیر مستقیمی بر روی قیمت موزاییک حیاطی دارد.درجه دانه بندی سنگ ها و نوع سنگ عامل مهمی در تعیین قیمت موزاییک ، از جمله موزاییک گرانیتی می باشد. مثلا نوع سنگ مرمر بسیار گرانتر از نوع سنگهای مشابه می باشد.و یا موزاییک هایی که دارای سنگهایی با درجه بندی بزرگتر و یا یک تکه هستند نیز به نسبت قیمت بالاتری به نوع های مشابه دارند.

طرح نیز خود عامل اثر گذار دیگر می باشد.البته در طرح های مشابه رنج قیمت بسیار شبیه هم است و تفاوت زیادی وجود ندارد ، زمانی طرح عامل مهم در تعیین قیمت می باشد که طرح درخواستی مشتری دیگر تولید نمی گردد و باید برای مشتری اختصاصا تولید شود و یا طرح جدید و خاص شرکت تولید کننده باشد و گرنه در طرح های عرف بازار تفاوت قیمت زیاد نمی باشد.

 

 

 

 

50 مدل موزاییک جدید حیاطی

در زیر لیستی  ازنمونه های موزاییک حیاطی تهیه گردیده است برای اطلاع از قیمت ها و مشاور رایگان در مورد متراژ و موزاییک مورد نیاز بر حسب شرایط هوایی و مقاومت فشاری با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

09130175066 - 03132609702

 

نمونه موزاییک حیاطی