نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی

با توجه به گسترش روز افزون تجارت الکترونیکی و استفاده بیشتر کاربران به خریدهای اینترنتی ، نیاز به ارگانی میباشد که نظارتی بر این سایتهای داشته باشد و همراه با آن نمادی را به این سایتها ارائه دهد که کاربران با خیال راحت دیگر به سایت ها اعنماد نموده و خرید خود را انجام دهند و در صورت بروز مشکل برای شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح مراجعه نماید و همچنین از محفوظ ماندن اطلاعات و حریم شخصی خود مطمئن میباشند.

مرکز توسعه تجارت اکترونیکی وظیفه اعطای نماد الکترونیکی را بر عهده دارد. لازمه صدور این نماد گرفتن پروانه کسب برای فروشگاههای اینترنتی می باشد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی  خواهد بود.

کاربران با جستجو در لیست وب سایت های مورد تایید ، از صحت نماد اعتماد به نمایش در آمده ، اطمینان حاصل نمایید و همچنین با کلیک کردن بر روی نماد در سایت هدف صفحه ای در مورد کسب و کار سایت مذکور و همچنین اطلاعات تماس و آدرس آن به نمایش خواهد آمد.

 

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

 

خرید از فروشگاههای اینترنتی دارای مجوز کسب و نماد اعتماد الکترونیکی :

  • نتیجه برای فروشنده : با توجه به رعایت الزامات قانونی و جلب اعتماد مصرف کنندگان با مراجعه بیشتری از خریدارن مصرف کننده مواجه خواهد شد.
  • نتیجه برای مصرف کننده : با توجه به رعایت ضوابط و الزامات مرکز توسعه تجارت الکترونیک توسط فروشگاه اینترنتی مصرف کننده با اعتماد و ضریب امنیتی بالاتری اقدام به خرید کالا و خدمات می نماید و متضرر نخواهد شد.