کیفیت آجر بازار معمار چگونه است ؟

کیفیت آجر بازار معمار چگونه است ؟
تاریخ انتشار  : ۱۶ شهريور ۱۳۹۸

کیفیت آجر بازار معمار چگونه است ؟

 

آجرها نیز مانند سایر اجناس دارای کیفیت های متفاوتی می باشند.کیفیت آجر با ملاک های متفاوتی سنجیده می شود و موارد گوناگونی بر کیفیت آجر اثر گذار هستند.یکی از این موارد که بسیار مهم هستند خاک بکار رفته در آجرها هستند .خاک یک سری مناطق به خودی خود مرغوب تری میباشد و هیچ گونه شوره ای نمیزد و خاک یک سری مناطق دارای دانه های آهکی می باشد که بر اساس گذر زمان کم کم پودر گردیده و بافت آجر خراب می شود .

از بین مناطقی که خاک مناسب جهت تولید آجر دارند ، خاک اصفهان جزء مرغوب ترین آنها می باشد.و تعداد زیاد و تنوع بسیار کارخانه های آجر نیز از همین مسئله نشات می گیرند.یکی از مناطقی که آجر در آن تولید می گردد ولی در عین حال خاک مناسب دارا نمی باشد شهر یزد می باشد .

 

یکی دیگر از موارد اثر گذار بر روی کیفیت آجر ، روش تولید آن می باشد.زمانی که همه مراحل آجر به صورت دستی و یا با روش های قدیمی و کوره های قدیمی انجام شود آجر حالت یکنواختی خود را از دست می دهند و امکان نامنظمی ابعاد و آجرهای تولید شده وجود دارد.

 

در صورتی که اگر آجرها به روش های تمام اتوماتیک و کوره های هوفمان تولید گردد آجرها یکنواختی  و نظم بیشتری را دارا می باشند.اندازه ها منظم تر ، و رنگ ها ثابت تر هسستند و از آنجایی که اصفهان مهد تولید انواع آجر از جمله آجر سفال ، آجر لفتون و آجر نما و ... می باشد تجهیزات به کار رفته برای تولید آنها نیز از تمامی شهرهای ایران مکانیزه و به روز تر می باشد.

 

برای تولید قالب آجر دو روش وجود دارد :

  1. تولید خشت بوسیله گل تولید شده از خاک
  2. پرس خاک مرطوب شده

در روش پرس آجرهای تولید شده دارای استحکام بیشتری می باشد.

 

از همه مراحل و موارد که بگذریم در تمامی کارخانه های استاندارد ، واحدی برای ارزیابی آجر تولید شده و اندازه گیری موارد استاندارد وجود دارد ، جذب آب ، مقاومت فشاری و .. توسط تیم مجرب در خود کارخانه انجام می گردد.

 

شرکت بازار معمار با استفاده از بهترین خاک با توجه به اینکه مکان کارخانه نیز اصفهان می باشد و همچنین تجهیزات پیشرفته و تیم حرفه ای تمامی تلاش خود را برای تولید آجر با بهترین کیفیت به کار گرفته تا در کنار خدمت رسانی به صنعت ساختمان کشور ، کمک شایانی و محصولاتی بی نظیر به مشتریان خود عرضه نماید.